هنر استفاده از کاشی شکسته برای زیبایی بخشیدن به محیط های مختلف، یکی از هنرهای دستی میان ایرانیان است که توجه هر کسی را به خود جلب کرده است. کاشی های شکسته طرح های مختلفی دارند که هرکدام کاربرد خاص خودش را دارد. مراکزی نیز وجود دارند که میتوان کاشی مورد نیاز خود را از این مکان ها تهیه کرد.

کاشی شکسته چیست؟

اول از همه باید با کاشی و انواع آن آشنا شویم و بدانیم از کاشی در چه جاهایی استفاده می شود.

کاشی به قطعه سنگی گفته  میشود که طبیعی نیست و روی آن تغییرات زیادی توسط انسان صورت گرفته. هیچ فردی وجود ندارد که در زندگی اش کاشی ندیده باشد.

در نمای ساختمان ها و تزئینات داخلی خانه ها به کار برده می شود به طور مثال اگر به دیوار آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی یا کف زمین نگاهی بیندازید انواع مختلفی از کاشی ها را می بینید. این نشان دهنده اهمیت کاشی ها در زندگی آدمی است.

کاشی شکسته به کاشی های قطعه قطعه شده ای گفته می شود که فروشگاه های مختلف آن ها را می فروشند و دارای طرح ها و مدل های مختلفی هستند که برای کارهای تزیینی استفاده می شود.

کاشی شکسته

انواع کاشی

کاشی ها انواع مختلفی دارند، از بعضی از آن ها در بدنه،کف استفاده می شود و دو نوع دیگر آن ها که با تکنولوژی روز ساخته شده اند کاشی های سه بعدی و پرسلانی هستند.

در کاشی های سه بعدی طرح های مختلفی مثل طبیعت، مکان های مذهبی و مختلف روی کاشی درج می شود که ظاهری بسیار زیبا و خیره کنده دارند.

کاشی های پرسلانی نسل سوم صنعت کاشی و سرامیک هستند که از مواد طبیعی تشکیل شده که تحت فشار زیاد و دمای بالا قرار گرفتند. دارای استحکام بالا و ضد حریق است.

کاشی شکسته از چه موادی تشکیل شده است؟

هر کاشی از ۲ قسمت ساخته شده است قسمت اصلی آن قطعه سفالی است و بخش دیگر لعاب می باشد که همان ماده ی شیشه ای است که روی آن را می پوشاند.

هنر استفاده از‌کاشی های شکسته

یکی از هنرهای جذاب و زیبا هنر کاشی های شکسته می باشد که هنرمندان و افراد خلاق به کمک آن ها به زندگی رنگ دیگری می بخشند. از کنار هم قرار گرفتن این کاشی های نامنظم طرح خاصی ایجاد می شود.

این هنر حتی در منزل هم قابل اجرا است که همین موضوع باعث شده خانم های خانه دار هم جزو طرفداران این هنر زیبا شوند.

کاشی شکسته

کاربردهای کاشی شکسته

  • برای تزیینات بر روی دیوار های ساده
  • زیبایی بخشیدن به دیوار های سیمانی و نامنظم
  • ساخت تابلو های دکوری سفالی زیبا
  • پوشاندن طاقچه و شومینه
  • تزیینات صندوق پست و نرده ها و…

کاشی شکسته

فروش کاشی شکسته

یکی از طرح های کاشی شکسته طرح سنتی است که بین ایرانیان طرفدار زیادی دارد. طرح های سنتی گوناگونی در بازار موجود است که هرکدام زیبایی منحصر به فردی دارد و متناسب با سلیقه افراد است.

از این کاشی های سنتی برای مکان های مختلف از جمله مذهبی، خانه های سنتی و کافه ها استفاده می شود که منظره ای چشم نواز و متحیرکننده ای را ایجاد می کنند.

این کاشی های شکسته که طرح های گوناگونی دارند در مراکز فروش کاشی در همه شهر ها موجود است که این مراکز تنوع بالایی از کاشی ها را برای خریداران خود می آورند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!